نتایج جستجو برای عبارت :

اهمیت استفاده از سم‏ ها و ه‏ کش ‏ها

تو دوران کودکی شایدم نوجووونی یاد میاد که تو یه قسمت از کارتون معروف هاچ زنبور عسل،
 یه حشره ای بود از این چار چنگولیا گمونم(مشابه عکس پایین متن البته مطمئن نیستم این عکس خود همون حشره باشه!)،
 حشره بدی بود، 
بچه اش دنبال پدرش می گشت و اون نوع حشره جوری بود که نوع بالغش با نوع نابالغش یا همون نوع دوران کودکیش خیلی فرق داشتند و اصلا قابل تشخیص نبود،
 بازم یادم نیست چه اتفاقی افتاد که اون بچه حشره با پدرش به صورت ناشناس با هم مبارزه کردند و نهای
سوسک تیتان (Titan beetle) بزرگترین سوسک شناخته شده در جنگل‌های بارانی آمازون و یکی از بزرگترین حشرات جهان است می‌باشد. طول این حشره می‌تواند تا ۱۶/۷ سانتیمتر برسد. این حشره در مناطق ونزوئلا، کلمبیا، اکوادور، پرو، گویان فرانسه، گویان بریتانیا، گویان هلند، و در شمال و مرکز برزیل زندگی می کند.
 در گویان فرانسه مراکز صنعتی‌ای وجود دارد که در آنها با روشن کردن لامپ‌های گازی حشره نر را جذب کرده و به قیمت بیش از ۵۰۰ دلار به علاقه‌مندان می‌فروش
سلام
بنده خوابگاهی هستم و یکی از مشکلاتی که داخل خوابگاه داریم وجود حشره ای به نام بد باگ (bedbug) هستش...، اسم رو سرچ کنید اولین عکس خودشه.
این حشره خیلی موذی هست و فوق العاده مقاوم، با حشره کش و این جور چیزها هم از بین نمیره،  مگر با سم های خیلی قوی، و همین طور بدنش هم محکمه و با فشار معمولی دست کشته نمیشه، خیلی بده واقعا زندگی مون تحت تاثیر قرار گرفته.
بیشتر فعالیت این حشره نزدیک سپیده دم است، (چهار صبح به بعد)، گزش حشره خیلی درد ناک هست و خارش د
سابقه نداشته اینجوری بشه یه ویروس خیلی  باحال از یه حشره مرموز که تازه هشدارش تو سیما شروع شده و من هم جزو اولین نفرات گیرنده هستم . صورتم به گا رفته پوستم به تف بنده انقدر خارش صورت گرفتم که فقط دارم از صورتم به جای پوست های زخمی آبه مایل به زرد دارم جدا میکنم . 
پ نوشت : 50 ت برای سه دقیقه پول ویزت دکتر پوست :(
پ نوشت : حشره ، پروانه و... هر موجود  دیگه که شب و روز تو خیاباون ولن دست نزنید و حتی نزارید روتون بشینن در صورت نشستن به زودی به چیز خواهید ر
فروش ویژه لامپ حشره کش برقی مدل زپ لایت

لامپ حشره کش برقی مدل زپ لایت، مناسب جهت از بین بردن حشرات موذی مانند پشه ، مگس و ... بدون هیچ گونه عوراضی برای انسان. بسیار پر نور و با کیفیت ...
لامپ حشره کش برقی مدل زپ لایت محصولی بسیار کارآمد برای هر مکانی می باشد. این لامپ دو کاره هم به عنوان یک لامپ ساده کم مصرف اما پر نور قابل استفاده است و هم به عنوان لامپ حشره کش فلورسنتی که می توان هم به سرپیچ سقفی پیچ کرد و هم به سرپیچ های رومیزی. لامپ حشره ک
فروش ویژه لامپ حشره کش برقی مدل زپ لایت

لامپ حشره کش برقی مدل زپ لایت، مناسب جهت از بین بردن حشرات موذی مانند پشه ، مگس و ... بدون هیچ گونه عوراضی برای انسان. بسیار پر نور و با کیفیت ...
لامپ حشره کش برقی مدل زپ لایت محصولی بسیار کارآمد برای هر مکانی می باشد. این لامپ دو کاره هم به عنوان یک لامپ ساده کم مصرف اما پر نور قابل استفاده است و هم به عنوان لامپ حشره کش فلورسنتی که می توان هم به سرپیچ سقفی پیچ کرد و هم به سرپیچ های رومیزی.
 لامپ حشره
می توان از ونوس حشره خوار به عنوان یکی از شگفت انگیزترین گیاهان روی زمین نام برد. گیاهان گوشت خوار تنها در سواحل جنوبی آمریکا در کارولینای شمالی و جنوبی یافت می شوند. این گیاه روش منحصر به فردی برای شکار طعمه دارد، آن ها طعمه خود را با ترشح شهد معطر و پوشش قرمز برگ های خود به دام می اندازند. ونوس حشره خوار معمولا مورچه ها را شکار می کند، وقتی که طعمه داخل برگ می نشیند، برگ محکم بسته می شود. این گیاه سوسک، مگس، ملخ، عنکبوت و حتی قورباغه های کوچک
دلتامترین Deltamethrin:
حشره کشی است از گروه پایروترئیدها که با تاثیر تماسی و گوارشی عمل می کند.مهمترین مزیت دلتامترین مصرف کم اثر ضربه ای شدید است.برای مبارزه با لارو پروانه ها سوسکهاو مگس هاوسن هاوزنجرک ها و تریپس مورد استفاده قرار میگیرد.

ادامه مطلب
من تو این مقاله شما رو با حشره خوار کوتوله آشنا می کنم
حشره خوار کوتوله کوچکترین پستاندار جهان و ایران است ، طول سر و بدن حشره خوار کوتوله 35 تا 45 M.M   وطول دم آن 25 تا 30
M.M  است . وزنش بین 1\5 تا 2\5 گرم می باشد ، جثه ی حشره خوار کوتوله آنقدر ریز است که باید به صورت مداوم غذا  بخورد
غذای آنها بندپایان و حشرات است .
امیدوارم از این مقاله لذت برده باشید و ممنون که وقت تون رو تو جانورشناسی و حیوانات گذروندید

نویسنده : Melika
کمی از جمله هارو
معلوم نیست این جاندار، پرنده است یا حشره!؟ باید بگوئیم که به لحاظ علمی در رده حشره ها دسته بندی می شود و به خاطر شباهت زیادی که به مرغ مگس دارد، نامش را اینگونه انتخاب کرده اند. پهنای بال این شاپرک تا ۴۵ میلی‌ متر است.باز-شاپرک مگس‌ مرغی (Hummingbird hawk-moth)
به گزارش جانورشناسی و حیوانات حشره خوار کوتوله ، کوچولو ترین و بامزه ترین پستاندار است برای آشنایی بیشتر با این جانور ما را در این مقاله همراهی کنید
حشره خوار کوتوله کوچکترین پستاندار جهان و ایران است ، طول سر و بدن حشره خوار کوتوله 35 تا 45 M.M
وطول دم آن 25 تا 30 M.M است .
وزنش بین 1\5 تا 2\5 گرم می باشد ، جثه ی حشره خوار کوتوله آنقدر ریز است که باید به صورت مداوم غذا
بخورد غذای آنها بندپایان و حشرات است .
امیدوارم از این مقاله لذت برده باش
وجود تصاویر درخت خرما بر روی اشیای حاصل از کاوش‌های باستان‌شناسی
نشانه قدمت نخلستان‌های خرما در تمدن حوزه هلیل رود می‌باشد. در همین راستا
جنوب استان کرمان رتبه اول کشور را در تولید خرما داراست و خرمای مضافتی،
کلوته و مرداسنگ ارقام غالب منطقه را تشکیل می‌دهند. اما در جهان بیش از ۶۰
گونه آفت بر روی درخت خرما گزارش‌شده است و حشره سوسک کرگدنی  که
به دلیل شکل و قیافه خاص خود به این نام شناخته می‌شود و در منطقه جیرفت
نیز به تال خرما معروف ا
به گزارش جانورشناسی و حیوانات حشره خوار کوتوله ، کوچولو ترین و بامزه ترین پستاندار است برای آشنایی بیشتر با این جانور
ما را در این مقاله همراهی کنید
حشره خوار کوتوله کوچکترین پستاندار جهان و ایران است ، طول سر و بدن حشره خوار کوتوله 35 تا 45 M.M   وطول دم آن 25 تا 30
M.M  است . وزنش بین 1\5 تا 2\5 گرم می باشد ، جثه ی حشره خوار کوتوله آنقدر ریز است که باید به صورت مداوم غذا  بخورد
غذای آنها بندپایان و حشرات است .
امیدوارم از این مقاله لذت برده
سلام بچه ها کوچیک ترین پستاندار اگه گفتین چیه؟؟
حشره خوار کوتوله که درباره اش براتون یه مطلب گذاشتم:
حشره خوار ها از کوچیک ترین پستانداران جهان ان. حشره خوار کوتوله که از همه ی حشره خوار ها کوچیک تره توی علفزار ها زندگی میکنه و حدود 2 
گرم( به اندازه یه حبه قند) وزن داره. بعضی از حشره خوار ها وقتی احساس خطر میکنن دم همدیگه رو به دندون میگیرن و مثل کاروان حرکت میکنن. از حشره خوار دوری کنید( هم بوی بدی میده و هم بعضی از اونا سمی ان.)

پ.ن: خیلی گوگو
بارون میومد. صداش مثل موسیقی بود. منم که میمیرم برای موسیقی بیکلام، چه برسه به اینکه نوازنده‌اش طبیعت باشه! پس درِ بالکن اتاقم رو باز کردم و به ادامه‌ی درس خوندن پرداختم. مدتی به همین منوال گذشت. با سرد شدن هوای داخل اتاق، ناچار شدم که ببندمش. 
باز سرم توی کتاب بود که دیدم یه حشره‌ی کوچیک و سیاه، توی حد فاصل بین پرده‌ی حریری سفید و درِ شیشه‌ای بالکن، پرواز میکنه. هی می‌نشست روی شیشه. بال بال میزد. تقلا می‌کرد تا بره بیرون. حتماً توی دل با خو
ماهی آب پاش (archer fisj) 
این ماهی در زیر آب در کمین حشره ای می ماند که روی برگ یا چیزی دیگه ای قرار میگیرد و قطرات آب رو طوری به طرفش پرتاب میکند که بعد از برخورد به حشره به داخل آب میفتد .
نشانه گری این ماهی سریع و باد قت صورت میگیرد و اگر با خطا مواجه شود با تکرار پرتاب آب شانس فرار را از طعمه میگیرد 
در کل پرتاب قطرات آب خیلی با دقت انجام میشه که باعث میشه  درصد خطاش بسیار پائین باشد 
کشفیات جدید دانشمندان نشان می­دهد که پشه می­تواند از طریق بازدم انسان­ها­، جای آنها را تشخیص دهد. خداوند در پشه این توانایی را ایجاد نموده که با دریافت گاز کربنِ بازدمِ انسان و آزمایش مقدار و منبع آن، بتواند جای او را بیابد. هم­چنین این حشره بسیار به گاز کربن حساس است. همه این موارد بیانگر توانایی­های خارق العادۀ این حشره است که بر پیچیده ­ترین دستگاههای ساخت بشر برتری دارد. حال که اهمیت این حشره و پیچیدگی آن ثابت شد، شایسته نیست که خداوند
مورچه های شگفت انگیز
حشرات اجتماعی شامل گونه‌های بی‌شماری از زنبورهای عسل ، زنبورهای معمولی و تمام گونه‌های مورچه‌ها و موریانه‌ها می‌شود. حشرات اجتماعی در گروههای فامیلی زندگی می‌کنند و یا به صورت قبیله‌ای زندگی کرده و لانه‌های بسیار بزرگ می‌سازند. در هر قبیله فقط یک حشره ، یعنی ملکه ، تولید مثل می‌کند. بیشتر حشرات دیگر کارگر هستند که به جمع‌آوری غذا و حفاظت از لانه و نوزادان مشغول هستند.
مورچه (formica) حشره‌ای است از راسته نازک بالان
عباس نورزائی
«قرمزدانه»، حشره‌ی کوچک، بیضی شکل و به اندازه‌ی عدس یا نخود شبیه به «کفش‌دوزک» است که از بدن آن ماده‌‌ای رنگی به همین نام استخراج می‌‌شود. این حشره در لاتین، «cochineal» نامیده می‌شود. گونه‌ای از این حشره که از شیره‌ی گیاهان به‌ ویژه برخی انواع کاکتوس تغذیه می‌کند، بومی مناطق گرمسیری آمریکای جنوبی و مرکزی و کشور مکزیک است. بدن این حشره ماده‌ای به نام «اسیدکارمینیک» دارد که وسیله‌ی دفاعی آن در برابر دیگر حشرات است.
قرمزدان
هوش مصنوعی به شرایطی گفته می‌شود که یک ماشین از خود نشان می‌دهد و واکنش هایی شبیه انسان در برابر اتفاقات نشان می‌دهد.
حشره رباتیک
به عصری رسیده ایم که با پیشرفت علم در حوزه هوش مصنوعی، وجود حشره رباتیک غیر طبیعی نیست. دانشمندان یک موسسه تحقیقاتی در سوئیس با نام اختصاری EPFL حشره های رباتیک نرمی تولید کرده اند که نمی‌توان آن ها را خُرد کرد. گفته می‌شود این حشره (DEAnsect)، با استفاده از عضلات مصنوعی خود می‌تواند کمی بیش از ۳ سانتی متر در ثانیه حر
با سلام . 
این روزا ادم اسمای  عجیب و غریبی رو می شنوه  . مثلا گیاه جون من یک برگ بده یا گیاه بنزینی یا مثلا برگ هندوانه یا مرغ بهشتی یا قلب خونین . 
امروز هم گیاهی رو معرفی می کنم که جدیدا مد شده در آپارتمان نگه می دارند ‌ .  
شاید دقت کرده باشید یا نه ، من در عنوان متن  به جای استفاده از دیوونه از دیونه استفاده کردم . اتفاقا اشتباه نکردم ‌ . منظور من یک گیاه احمق و دیوونه نبود بلکه گونه ای از گیاهان حشره خوار به اسم دیونه ( dionea ) بود .

مگس برای اس
✍️آبان  : برای پیشگیری بیماریهای قارچی ( لب شتری و غربالی )  سمپاشی با ترکیبات مس بعد از ریزش برگها   به نسبت سه تا پنج در هزار ✍️اسفند : روغن ولک ( بمیزان۵/۱-۲ لیتر در ۱۰۰ لیتر آب )    با مخلوطی ازحشره کش دورسبان یا  اتیون ( ۱۵۰ سی سی در  ۱۰۰ لیتر آب ) نکته اگر سپردار شپشک ها به روی درخت مشاهده می شود اقدام نمایید ✍️فروردین : بهنگام تورم جوانه  ترکیبات مس ( ۳ تا ۵ در هزار)   برای پیشگیری بیماری غربالی و لب شتری نکته اگرالودگی سال قبل داشتین اقد
افتادن گل‌های نر خیار کاملا طبیعی است.چون فرایند گرده افشانی خود را انجام داده اند. حتی برخی گل‌های نر که تازه رسیده اند، قبل از رسیدن گل‌های ماده یا حتی رشد اولین میوه سقوط خواهند کرد و سپس آن گل‌های نر که کار باروری خود را انجام می دهند سقوط می کنند که نشان دهنده گرده افشانی موفقیت آمیز بوده است. افتادن گل‌های ماده پس از رشد به اندازه میوه نیز کاملا طبیعی است.
شرایط آب و هوایی، مانند گرمای بیش از حد و یا سرما، می‌تواند باعث عدم فعالیت گرد
✍️آبان  : برای پیشگیری بیماریهای قارچی ( لب شتری و غربالی )  سمپاشی با ترکیبات مس بعد از ریزش برگها   به نسبت سه تا پنج در هزار ✍️اسفند : روغن ولک ( بمیزان۵/۱-۲ لیتر در ۱۰۰ لیتر آب )    با مخلوطی ازحشره کش دورسبان یا  اتیون ( ۱۵۰ سی سی در  ۱۰۰ لیتر آب ) نکته اگر سپردار شپشک ها به روی درخت مشاهده می شود اقدام نمایید ✍️فروردین : بهنگام تورم جوانه  ترکیبات مس ( ۳ تا ۵ در هزار)   برای پیشگیری بیماری غربالی و لب شتری نکته اگرالودگی سال قبل داشتین اقد
در صورتی که آسپیرین به صحت به کارگیری نشود , عوارضی هم ممکن است در بر داشته باشد . گیاهان ممکن است در گیر لکه های قهوه ای شده و برگهایشان در گیر سوختگی شود . شایسته ترین منش نگهداری از گیاه برعلیه این عوراض این است که آسپیرین پاشی را در اولیه صبح انجام دهید که فرصتی برای کم آب شدن برگها پیش از فرا وصال شب وجود داشته باشد .همینطور خوب تر است اسپری رو نخستین صبح انجام دهید تا از هر دسته جراحت به حشره ها اثرگذار پرهیز شود . زنبورها و حشره‌ها گرده اف
یعنی فی الجمله نمانده راهی که ما برا کشتن پشه هامون امتحان نکرده باشیم!
از پیف پاف های مختلف، حشره کش برقی،چسب پشه و حتی چسب مووش! ولی پشه ها پایگاهشونو محکم حفظ کردن و قصد تسلیم شدن ندارن!
منتظرم دو  سه روز دیگه اینا یه سم آدمیزادکش بریزن تو خونه و ما رو تارومار کنن، بعد خودشون سالیان سال به خوبی و خوشی زندگی کنن!
کفش‌دوزک

کفش‌دوزک به عنوان نویددهنده‌ی موفقیت و رفاه در نظر گرفته می‌شود. گفته می‌شود که یک کفش‌دوزک می‌تواند یکی از مشکلات روزانه را از بین ببرد. همراه داشتن طلسم دارای تصویر کفش‌دوزک یا دیدن یک کفش‌دوزک زنده روزتان را با خوش شانسی پر می‌کند، سبب می‌شود که با افراد دور و برتان صبورانه رفتار کنید، و از همه مهمتر، بار روی دوش‌تان را کم می‌کند. اگر یک کفش‌دوزک را در هنگام بیماری روی‌تان ببینید، بیماری از بین می‌رود. اگر یک کفش‌دوزک
شناخت آفات درخت پسته
درختان پسته همیشه توسط تعداد زیادی از آفت مخصوصا حشرات مورد حمله قرار می گیرند. ضررات آفات و نبود اطلاعات کافی از کنترل آفات و بیماری ها یکی از بزرگترین و مهم ترین مشکلات کشاورزان است.
پر اهمیت ترین ضررات آفات پسته مضرات کیفی و کمی هستند. مضرات کیفی شامل زیاد شدن درصد پوکی و ناخندانی و ضررات کمی مانند کم شدن عملکرد حاصل از ریزش خوشه‌ و میوه‌ و همین طور میتواند سبب ضعف و خشک شدن سرشاخه‌ و سبب از بین رفتن کامل درختان بارور
امروز سر کلاس حرف سوسک های کابینتی شد. گفتم تجربه ای که توی مبارزه باشون داشتم رو اینجا بنویسم بلکم بدرد کسی بخوره.
این سوسک ها که بهشون سوسک آلمانی  هم میگن خیلی ناقلا و جون سخت هستن. خلاصه که فکر خلاصی  با حشره کش های معمولی رو از ذهنتون بیرون بریزید. چون فقط به ریه های خودتون آسیب میرسونین و سوسک ها رو  یک ماه بعد از سمپاشی مجدد روئیت میکنین.
پایان ماجرای من و سوسک های ریز خونه اینجور شد که: 
یکی از روزهایی که با حشره کش و دمپایی دنبال سوسک ها
می‌خوام برای افرادی که دوست دارند توی خونه نرمش کنند دو تا حرکت معرفی کنم که اسم های بامزه ای روشون گذاشتم|گذاشتن. این دو تا حرکت رو میشه در هر حالتی انجام داد. مخصوصا اگه بچه کوچیک دارید و میخوایید براش مسخره بازی دربیارید تا بخنده!

به حرکت اول می‎گیم راه رفتن پلنگی! که شما کف دست و کف پاهاتون روی زمین هسته و بدون این که زانو خم بشه سه تا پنج قدم به جلو راه می‌روید. با قدم آرام و شمرده.

حرکت دوم| که خیلی بامزه تره اسمش حشره‌ی مرده است. خیلی س
خیلی خستم.روز اول پ هم هست.کمر و دلم درد میکنه.چشمام درد میکنه.خوابم میاد.توی سالن مطالعه یه عالمه حشره ریز هست و هر چند ثانیه یکیش مرده یا زنده میوفته رو میزم و البته حس افتادنشون روی بدنم که سعی میکنم به روی خودم نیارم!همه خوابن الان!
هنوز یه جزوه سخت مونده ولی!سخت ترینشون!استادامون با بچه های پزشکی یکین اما در حد نصف مطالبو برای اونا نگفتن چون به خاطر شیوه نوین شدنشون واحدشون کم شده!حالا من موندم ایمنی بیشتر به درد ما میخوره یا اونا که ما کل
الان‌که ساعت ازپنج صبح روز جمعه گذشته
الان که من هنوز نخوابیدم
خوابم‌نبرده یعنی
از گرسنگی اونم در اوج خستگی
الان‌که دهنم و گلوم.پره از عطر خشره کش
الان که اهنگی از یان‌تیرسن که داره پخش میشه
الان‌که من دارم دارمجون دادن یک سوسک‌میبینم از پس جولان دادنهای آخرش
که شاید از روی آخرین‌تلاش ها برای زنده موندن و یا آخرین لذت ها از زندگی
دقیقا همین الان
اره
من دارم تو هپچین وضعیتی به این‌فکرمیکنم که یک‌سوسک دوس داره با حشره کش بمیره یا دمپایی
پاورپوینت حشره شناسی کشاورزی

دانلود پاورپوینت حشره شناسی کشاورزی
مشخصات فایل

تعداد صفحات
11

حجم
69 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
ppt

دسته بندی
کشاورزی و زراعت

توضیحات کامل

دانلود پاورپوینت حشره شناسی کشاورزی جهت رشته کشاورزی در قالب 11 اسلاید و با فرمت pptx به صورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش

حشرات در حدود ۳۵۰ میلیون سال در روی کره زمین زندگی می کرده اند و پرجمعیت ترین حیوانات زمین زی هستند . آنها تقریبا‌ً در تمام نقاط دنیا به غیر ا
وجود تصاویر درخت خرما بر روی اشیای حاصل از کاوش‌های باستان‌شناسی
نشانه قدمت نخلستان‌های خرما در تمدن حوزه هلیل رود می‌باشد. در همین راستا
جنوب استان کرمان رتبه اول کشور را در تولید خرما داراست و خرمای مضافتی،
کلوته و مرداسنگ ارقام غالب منطقه را تشکیل می‌دهند. اما در جهان بیش از ۶۰
گونه آفت بر روی درخت خرما گزارش‌شده است و حشره سوسک کرگدنی  که
به دلیل شکل و قیافه خاص خود به این نام شناخته می‌شود و در منطقه جیرفت
نیز به تال خرما معروف ا
+ بیا بریم تو حیاط یکمم هوا میخوری
_باشه
تو حیاط لب باغچه
+من جعفری میکنم تو اونور شاهی بکن
_خب
بعد چند دیقه
_دونه های این نارنجی بود؟
+ اوم.... قهوه ای بود
_آها... انگار بعضی هاش بالا نیومده 
+ یه چیزی شبیه زیره بود 
_ آ یعنی قیافه اش شبیه زیره بود؟ 
درحالی که میومد سمتم دستشو گرفت جلو صورتم و گفت 
_ اینو میگم 
+  آ اینا... اینا تخم یه حشره هستن 
اون :
من :،
تخمها :

آسیب آفت کش ها و سموم بر زنبور عسل
نتابج تحقیقات انجام شده اخیر در امریکا توسط محققان، 48 برابر شدن مقدار استفاده از کود های شیمیایی و سموم حشره کش کشاورزی را نسبت به 25 سال گذشته نشان می دهد. این موضوع چنان دارای اهمیت است که کاهش گونه های حشرات علی الخصوص زنبور عسل و پروانه ها را به دنبال خواهد داشت.
طی تحقیقات انجام شده توسط مجله نشنال جئوگرافیک ، افزایش مصرف آفت کش های نئونیکوتینوید ، مهم ترین و بزرگترین عامل کاهش جمعیت حشرات و نابودی آن ها
یه کلمه هم داریم معنیش میشه علم شناخت حشرات :| Entomology. حالت اسمش هم میشه Entomologist.
بعد همش دارم تصور می کنم مثلا پسره رفته خواستگاری، بابای عروس میپرسه خب آقا داماد چه کاره ان؟ و خب بعدش... :| لابد بابای پسره باید بگه غلام شماست، پشه شناسی خونده :))
دیگه فکر کنم اوضاع م خیلی وخیم شده که با این فکرا خودمو سرگرم می کنم :|
+آموزش زبان با شامورتی بازی :))
مَسخ  داستان کوتاهی از فرانتس کافکا است که در پاییز نوشته شده و در اکتبر ۱۹۱۵ به چاپ رسید. مسخ از مهمترین آثار ادبیات  فانتزی قرن بیستم است که در دانشکده‌ها و آموزشگاه‌های ادبیات سراسر جهان غرب تدریس می‌شود.
داستان در مورد فروشنده جوانی به نام گرگور سامسا
است که یک روز صبح از خواب بیدار می‌شود و متوجه می‌شود که به یک مخلوق
نفرت‌انگیز حشره‌مانند تبدیل شده است. دلیل مسخ سامسا در طول داستان بازگو
نمی‌شود و خود کافکا نیز هیچگاه در مورد آن
برای خرید پس از کلیک روی دکمه خرید کالا و تکمیل فرم سفارش، ابتدا محصول یا محصولات مورد نظرتان را درب منزل یا محل کار تحویل بگیرید، سپس وجه کالا و هزینه ارسال را به مامور پست بپردازید. جهت مشاهده فرم خرید، روی دکمه زیر کلیک کنید

59,000 تومان

لامپ حشره کش برقی مدل زپ لایتمناسب جهت از بین بردن حشرات موذی مانند پشه ، مگس و . . .بدون هیچ گونه عوراضی برای انسان
بسیار پر نور و با کیفیتقیمت : 59000 تومان
لامپ حشره کش برقی مدل زپ لایت محصولی بسیار کارآمد برا
حشرات جاندارانی هستند که با گرم شدن هوا سر و کله یشان در خانه ها پیدا می شود . از بین بردن این جانداران یکی از دغدغه های مهم به حساب می آید. سم های زیادی از برند های مختلف برای از بین بردن این موجودات وجود دارد اما هر کدام عوارض خاص خود را دارند و ممکن است برای از بین بردن اون حشره مناسب نباشند. در ادامه به خواص چند اسید مهم برای از بین بردن این حشرات می پردازیم.
ادامه مطلب
​​​​​​​به دام انداختن سوسک:
دیگر نگران از بین بردن حشرات موذی خانه ی خود نباشید،ما راه کارهای جدیدی را به
شما ارائه می دهیم کافیست فقط یک بار امتحان کنید.برای از بین بردن سوسک علاوه
بر سم های داخل بازار از این روش هم می توانید استفاده کنید: مقداری مربا داخل یک
شیشه نوشابه یا شیشه آبلیمو بریزیدو بطور خوابیده در زیر کابینت یا هر جای دیگر که
لازم است قرار دهید.بخاطر طعم مربا سوسک ها به داخل بطری می روند. در این موقع
سوسک ها درون بطری رفته و ب
​​​​​​​به دام انداختن سوسک:
دیگر نگران از بین بردن حشرات موذی خانه ی خود نباشید،ما راه کارهای جدیدی را به
شما ارائه می دهیم کافیست فقط یک بار امتحان کنید.برای از بین بردن سوسک علاوه
بر سم های داخل بازار از این روش هم می توانید استفاده کنید: مقداری مربا داخل یک
شیشه نوشابه یا شیشه آبلیمو بریزیدو بطور خوابیده در زیر کابینت یا هر جای دیگر که
لازم است قرار دهید.بخاطر طعم مربا سوسک ها به داخل بطری می روند. در این موقع
سوسک ها درون بطری رفته و ب
زنبور عسل
مهم ترین ارزش زنبور عسل برای انسان
زنبور عسل یکی از مفیدترین ، مولدترین و شگفت انگیزترین مخلوقات خداوند است
که بدون آن زندگی بر روی کره زمین ، اگر غیر ممکن نشود ،
بسیار مشقت بار و هولناک می شود .
در غیاب زنبور عسل یا در شرایط عدم استفاده موثر از زنبورعسل در تولید محصولات زراعی و باغی نیازمند به این حشره برای گرده افشانی ، قابلیت تولید در کشاورزی ، منابع طبیعی ، دامپروری و ... به طور روزافزون کمتر می شود
و با نابودی تدریجی این منابع ؛ گ
سگ و گربه عامل انتقال سقط جنین
موش فاضلاب که دیگر نگو
جناق لوله کش فاضلاب عامل انتقال هر کوفت و مرض
سوسک حشره مفید و موثر برای مقابله با یزید زمان طراحی شده است که آب را از حلقوم وی می برید .
سوسک با لایروبی چاه ها تشنه می شود پس چرا آب از دستتان نمی چکد ؟
پشه این معجزه الهی خون را رقیق و از سکته مغزی و قلبی پیش گیری می کند دراکولا !
عامل هر کوفت و مرض گند آب :

چشم هایم شما را می بلعند. چطور در اغوشتان کشم؟
از خیلی دیرباز، هر دوست داشتنی را با لمس کردن از آن خود کرده ام. گویی آنچه لمس
می کنم برای همیشه جایی در من اتراق می کند. حال، سرتا پا تماشا هستم. از عمق جانم
ساکت و گوش سپرده به ندای سبزه ها و باد. تا چشم کار می کند کوه، کوه های جوانه
زده ی بهاری، کوه های دامن های مخملی. آن دور ترها، خیلی دور، کوه های برفی. بویش
را می شنوم، می فهمم. بوی نرم سبزه و چمن، نعنا و پونه. صدایش، صدای بر هم خوردن باد
و ساقه، زنبو
شاید باورش برای افراد سخت باشد که موزی وجود دارد که می تواند باعث کشته شدن انسان می شود، در ادامه با علت کشنده بودن این نوع موز آشنا می شوید.
چندان فرق نمی کند که برای خرید به فروشگاه می روید یا مغازه های محلی اما همیشه بخاطر داشته باشید محصولاتی را که می خرید بخصوص میوه و سبزیجات را بررسی کنید تا مشکلی نداشته باشند و در صورت آگاهی از آلودگی فروشنده را درجریان بگذارید. شاید تا بحال نشنیده باشید که موز می تواند در عرض دو ساعت موجب مرگ افراد شو
مانتیس ها تنها حشراتی هستند که قادرند سر خود را به اطراف بچرخانند این توانایی منحصر به فرد به آنها اجازه می دهد تا از روی شانه های خود اطراف را ببیند. 
دو چشم مرکب بزرگ و سه چشم ساده   در بین آن دو به مانتیس ها کمک می کند تا دنیای اطراف خود را ببینند.پاهای جلویی به طور مشخصی به طرف جلو خم شده است و به مانتیس اجازه می دهد تا حشرات و طعمه های دیگر را با آنها بگیرد و شکار کند.
مشخصات ظاهری :رنگ تن حشره بالغ خاکستری مایل به قهوه ای روشن , بالهای جلوی رنگ مایل به قهوه ای , و یک ردیف نقطه های رنگ در کناره جلویی بالایی دیده می شود بالهای زیرین حشره سفیدرنگ است .چگونگی ضرر :لاروها ( کرم های ) نسل اولیه که جدید از تخم بیرون آمده اند بمدت یک ساعت از روی برگ به کارگیری کرده و درون برگ می شوند بعد با وجود آوردن سوراخی از محل غلاف برگ وارد ساقه گیاه می شود . این کرم ها به‌تدریج رویش کرده و ساقه آلوده و کثیف را ترک می نمایند و وارد س
اهل کاشانم.
نسبم شاید برسد
به گیاهی در هند، به سفالینه‌ای از خاک «سیلک».
نسبم شاید، به زنی فاحشه در شهر بخارا برسد.

پدرم پشت دو بار آمدن چلچله‌ها، پشت دو برف،
پدرم پشت دو خوابیدن در مهتابی،
پدرم پشت زمان‌ها مرده است.
پدرم وقتی مرد. آسمان آبی بود،
مادرم بی خبر از خواب پرید، خواهرم زیبا شد.
پدرم وقتی مرد، پاسبان‌ها همه شاعر بودند.
مرد بقال از من پرسید: چند من خربزه می‌خواهی؟
من از او پرسیدم: دل خوش سیری چند؟
پدرم نقاشی می‌کرد.
تار هم می‌ساخ
روزی روزگاری تو یه جنگل سرسبز شیری زندگی میکرد. آقا شیره که دیگه کم کم داشت پیر میشد نمیتونست به سرعت قدیم بدوه. بخاطر همینم خیلی وقتا نمیتونست شکار کنه و گرسنه میموند.یه روز شیر نادان  همینطوری که داشت تو جنگل پرسه میزد و دنبال غذا میگشت به یه غاری رسید.آقا شیره یه کم داخل غار شد و بعد از اینکه همه جا رو خوب بو کرد با خودش گفت: “معلومه که اینجا یه حیوونی زندگی میکنه.”بعد تمام غارو گشت، ولی هیچ حیوون زنده ای پیدا نکرد.شیر با خودش فکر کرد: داخل غ

نیش هورنت آسیایی تنها در درصد کمی از موارد شدید است. با این وجود ، اغلب باعث علائم شدید می شود. خطر این است که هرکسی که مورد حمله قرار گرفته باشد ، ممکن است واکنش آلرژیک داشته باشد ، بنابراین باید مراقب باشید.
نیش هورنت آسیایی نوعی حشره است که باید با دقت مورد بررسی قرار گیرد. در بیشتر موارد ، عواقب جدی ایجاد نمی کند. با این حال ، می تواند منجر به مرگ شود. در حقیقت ، برخی از مردم از این نیش جان خود را از دست داده اند.
ادامه مطلب
آپیتوکسین یا زهر زنبور عسل، یک مایع سیتوتوکسیک (سمی در برابر سلول) و هموتوکسیک (سمی در برابر خون) تلخ و بدون رنگ است که حاوی پروتئین هایی است که می تواند التهاب موضعی ایجاد کند. ممکن است شباهت هایی با ستاره دریایی داشته باشد.
این مایع به راحتی در دمای محیط پس از چند دقیقه خشک شده و لکه ای سفید رنگ ایجاد می کند که به دلیل رسوب مواد محلول در زهر می باشد.
از مهم ترین مواد آن، می توان به ملیتین و فسفولیپاز آ2 اشاره کرد. این مواد آثار مفید بسیاری از خود
دروزرا گیاهی گوشتخوار با شاخک های منحصر به فرد است، این گل گوشت خوار کوچک متعلق به آفریقای جنوبی است. این گیاه دارای شاخک های حساس و قوی برای شکار طعمه بوده و از شاخه های لجز و چسبناک خود برای شکار حشرات استفاده می کند. پس از شکار طعمه، شاخه ها به سمت مرکز جمع می شوند و با ترشح غدد گوارشی هضم حشره برای گیاه میسر می شود. شاخه های رنگارنگ این گیاه تا 3.5 سانتی متر رشد می کنند. این گیاه گوشتخوار را می توان به عنوان گیاه خانگی نیز در نظر گرفت، چرا که ی
منتشر شده توسط

admin

در

۱۳۹۸-۰۲-۲۸

موضوعات

برچسب

حفظ و نگهداری فرش های عتیقه و موزه ای
در این مقاله قالیشویی و شستشوی فرش به بررسی حفظ و ن
لانه خفاش چه خاصیتی دارد - فایده لانه خفاش ها برای انسان های چیست - خانه خفاش ها چه استفاده مفیدی دارد
لانه خفاش چه خاصیتی دارد
خاصیت لانه خفاش چیه
کشاورزان آمریکایی بتازگی متوجه مفیدبودن خفاشها در نزدیکی مزرعه خودشان شده‌اند. هر خفاش به تنهایی می‌تواند ۶۰۰ پشه را در یک ساعت شکار کند و گروه‌های بزرگ این جاندار قادر هستند تا میلیونها حشره را در طول شبانه روز بخورند.
ادامه مطلب
الان دقیقا سه دقیقه مانده به 8 صبح روز شنبه 17 اسفند است. چند روز گذشته است؟ نمی‌دانم. حالم بد است و زندگی را تعطیل کرده‌ام؟ نه. اتفاقا آرام‌تر از دوبار گذشته هستم. اما... اما یک جور حس غم در وجودم هست. مثل آن لِردی که ته یک لیوان قهوه ترک می‌نشیند. تلخ نیست. سخت است. جزع و فزع ندارد. بی‌تابی به درگاه خدا ندارد. چون تصمیم درستی بود. اما درست بودن به معنای راحت بودن نیست. یا به این معنی که برایت سخت و غم‌انگیز نباشد. خلاصه اینکه آنقدر تاثیرگذار هست
محصولات حاصل از نشا را می توان زودتر از آن هایی که از دانه روییده اند برداشت نمود. پرورش دهندگانی که از نشا استفاده می کنند، می توانند از بازارهای اول فصل بهره مند شوند و زمان لازم برای تولید یک محصول را کاهش می دهند تا کشت دوم و سوم را در طی یک فصل رشد تولید نمایند.

روش تولید نشا صیفی و سبزی
1- نشا و نشاکاری
محصولات حاصل از نشا را می توان زودتر از آن هایی که از دانه روییده اند برداشت نمود.
پرورش دهندگانی که از نشا استفاده می کنند، می توانند از ب
کتاب مسخ فرانتس کافکامترجم گ. نسرکانی
یک روز صبح وقتی گرگور سامسا نفس‌نفس زناناز یک خواب آشفته پرید.ناگهان متوجه شد که تبدیل به یک حشره ی موذی غول پیکر شده است.او به پشت سفت و سخت و زره مانندش افتاده بود و وقتی سرش را کمی بالا آورد شکم گنبدی مانند و قهوه ای رنگش را دید که با رگه های قوسی شکل سفت و محکمی تقسیم بندی شده است. پتو آنقدر بالا رفته بود که به سختی روی شکمش بند بود و نزدیک بود سر بخورد و بیفتد و پاهای بیشمارش که در مقایسه با سایر اندا
رفتم که سردرگمی و بیقراری تموم شه. رفتم که بگه بابا من حالم از تو یکی به هم میخوره اصلا...
میگم بگو ازت خوشم نمیاد که برم. 
میگه این و بگم درست نیست بار منفی داره.
میگم اینجوری نشد که اومده بودم این و بگی.
میگه ببخشید اونی که میخواستی رو نگفتم. 
و میره... و میفهمم درست که نشد هیچ، خراب ترم شده.
ولی یه دختر پررو اینجاست که بعد رفتنش همون جایی که هست دراز میکشه، آهنگ گوش میده، میخنده و پشیمون نمیشه :)))
نتونستم هرچی تو دلمه بگم و به قول موراکامی به "بیما
نگهداری برنج
همان گونه که در مقاله و یادداشت های پیشین به آن پرداختیم، برنج غذای اصلی ایرانی ها است که مصرف عمده ای در سال دارد. کافی است نگاهی به آمار کشت و تولید برنج در کشور داشته باشیم تا به اهمیت این ماده ی غذایی در سبد غذایی خانوار های ایرانی، پی ببریم.
جدا از محبوبیت این ماده ی غذایی در خانوار های ایرانی، همان گونه که پیش از این یاد کردیم، نوسان های بازار نیز عاملی دیگری است که سبب شده تا خانواده ها به فکر تامین برنج سالانه ی خود باشند و
موثرترین راه برای جلوگیری از هجوم و از بین بردن هزارپا ،
کاهش میزان رطوبت در داخل و اطراف منزل است. تکه های برگ
و باقی مانده های شاخه ها و علف ها ، سنگ ها و هر آن چه که باعث
ایجاد محیط مناسب برای پنهان شدن آن ها می شود را جمع آوری نمایید.

در صورت وجود هیزم ها ان ها را در جای خشک و مناسب نگهداری کنید.
ایجاد تهویه کافی در زیرزمین و فضای زیر شیروانی برای از بین بردن
رطوبت و همچنین بستن درز و شکاف های موجود در خانه از اصلی ترین
راه های جلوگیری از
موثرترین راه برای جلوگیری از هجوم و از بین بردن هزارپا ،
کاهش میزان رطوبت در داخل و اطراف منزل است. تکه های برگ
و باقی مانده های شاخه ها و علف ها ، سنگ ها و هر آن چه که باعث
ایجاد محیط مناسب برای پنهان شدن آن ها می شود را جمع آوری نمایید.

در صورت وجود هیزم ها ان ها را در جای خشک و مناسب نگهداری کنید.
ایجاد تهویه کافی در زیرزمین و فضای زیر شیروانی برای از بین بردن
رطوبت و همچنین بستن درز و شکاف های موجود در خانه از اصلی ترین
راه های جلوگیری از
سخنگوی ‎وزارت بهداشت در شبکه خبر می گوید که قیمت ‎دارو امسال "حداکثر ۹ درصد افزایش داشته است."
 این لیست قیمت واقعی چند شرکت بزرگ است. برخی داروها بیش از ۱۰۰ درصد گران شده اند. 
وی می گوید: به حول و قوه الهی "در سال ۹٨ هم حداکثر ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش قیمت" خواهیم داشت!
————
⭕️ می دانی با ارز تخصیصی ۴۲۰۰ تومانی برای واردات دارو چه ها وارد کرده اند؟ 
نخ پلی استر،‌ تردمیل، طعم دهنده غذایی و باتری قلمی،‌پنبه حلاجی نشده، حشره کش و ...
چی کار دارن م
      حشره ماه تولدت چیه؟    
     متولد چه روزی هستید؟    

فروردین ................ پشهاردیبهشت ............... پروانهخرداد ................زنبور عسلتیر ......................سوسکمرداد .............خرخاکیشهریور ..............جیرجیرکمهر ................. موریانهآبان ................. ساسآذر ................. کنهدی ................. مگسبهمن ...............مورچهاسفند ............. شـپش
1 بهترین مخلوق خدا2 جذاب3 بی خیال4 بامزه5 مغرور6 جذاب7 خوش شانس8 معمولی9 تنها10 خوش لباس11 خوشتیـپ12 نچسب13 خوشبخت14 صبور15 باذوق16 کم حرف17 خوش ان
ندارم ولی. این بار به جای کلمه، بیشتر آرامش دارم و رهایی. فردا شب دیگر بیشتر از همه‌ی فردا شب‌هام، شبیه قبلی‌ها نیستم. دارم دگردیسی می‌کنم، این فردا مرحله‌ی آخر است. فردا پوسته‌ی دوازده ساله‌ام را دور می‌اندازم و باید راه بعدی را روانه شوم؛ تمام تلاش شب و روزم این بود که از آن، پروانه بیرون بیایم، نه هنوز کرم و نه هیچ حشره‌ی دیگری، وقتی آسمان را دوست دارم، حتمن برایش راهی هست. می‌روم تا از لابلای کلمات و قرن‌ها خودم را و آینده‌ام را پید
ندارم ولی. این بار به جای کلمه، بیشتر آرامش دارم و رهایی. فردا شب دیگر بیشتر از همه‌ی فردا شب‌هام، شبیه قبلی‌ها نیستم. دارم دگردیسی می‌کنم، این فردا مرحله‌ی آخر است. فردا پوسته‌ی دوازده ساله‌ام را دور می‌اندازم و باید راه بعدی را روانه شوم؛ تمام تلاش شب و روزم این بود که از آن، پروانه بیرون بیایم، نه هنوز کرم و نه هیچ حشره‌ی دیگری، وقتی آسمان را دوست دارم، حتمن برایش راهی هست. می‌روم تا از لابلای کلمات و قرن‌ها خودم را و آینده‌ام را پید
رفتم که سردرگمی و بیقراری تموم شه. رفتم که بگه بابا من حالم از تو یکی به هم میخوره اصلا...
میگه این و بگم درست نیست بار منفی داره. به نظرم ما باهم مچ نیستیم. 
میگم میدونم ولی با این حال باز از سرم نپرید.
میگم اینجوری نشد که اومده بودم اون و بگی.
ولی یه دختر پررو اینجاست که بعد رفتنش همون جایی که هست دراز میکشه، آهنگ گوش میده، میخند
میگه این و بگم درست نیست بار منفی داره. به نظرم ما باهم مچ نیستیم. 
میگم میدونم ولی با این حال باز از سرم نپرید.
میگم اینجوری نشد که اومده بودم اون و بگی.
ولی یه دختر پررو اینجاست که بعد رفتنش همون جایی که هست دراز میکشه، آهنگ گوش میده، میخند
(با مجوز رسمی از حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی)
داروخانه کشاورزی پالیز با ارائه ی انواع خدماتی نظیرتهیه  و توزیع نهاده های کشاورزی  از جمله:
• انواع سموم حشره کش
•انواع سموم قارچکش
• انواع سموم علفکش
• کودهای تقویتی
•سموم حشره کش خانگی
•  و ابزار آلات کشاورزی و سمپاش های موتوری و دستی و شارژی

آمنه جان میگفت صد سال تنهایی مارکز خودِ خود رئالیسم جادوییه که بقیه رئالیسم های جادوی قبل و بعد از اون سوءتفاهمی بیش نیست.  من که هیچ وقت صدسال تنهایی رو درک نکردم خود گابریل گارسیا هم در یادداشت های پنج ساله اش از تعبیر و تفسیرهای مختلفی که مردم عادی یا معلمان شعر و ادبیات و اساتید فلسفه و هنر و...  از کتاب صد سال تنهایی میکنن و از گوشه و کنار به گوشش میرسه تعجب میکنه و میگه پیش بینی این چیزا رو نمیکرده. خلاصه ماجرا اینکه مارکز توی یادداشت های
پرده هوا
درب‌های هوا اکثر اوقات جایی بکار میرود که در آن درها برای هدف های کارکردی می بایست گشوده بماند؛ ازجمله در اسکله‌های بارگیری و ورودی‌های ماشین . می‌توان از آنان به‌منظور بیرون نگه‌داشتن حشره‌ها پرنده با تولید تلاطم شدید یا خارج نگه‌داشتن هوای بیرونی و لذا کاهش نفوذ از طرز بازشو یاری گرفت . از شیوه مخلوط هوای سرد با هوای گرمی که با درب هوا گرم گردیده است می‌توان از جریان هوای سرد جلوگیری کرد . درب‌های هوای گرم معمولاً وقتی که بر
نگه داری برنج هاشمی 

برنج را در جای خشک نگهداری کنید و ترجیحا از سطح زمین فاصله دهید.
در مکان هایی از منزل یا انبار که رطوبت بالا دارد احتمال شپشک برنج بالا است. جهت اطمینان خاطر میتوانید چند
حبه سیر درون ظرف یا گونی برنج یا در انبارها لا به لای برنج قرار دهید تا از نزدیکی هر گونه حشره عایق شود.
اگر زمانی برنج شما شپشک زد نگران نباشید. برنج را درون هوای آزاد پهن کنید و مقداری نمک روی آن بپاشید. بعد
از یک روز برنج را جمع و مصرف کنید.
در انبارها
حتی فکرشم نمیکردم انگل شناسی سخت ترین درس علوم پایه باشه!
امتحان ۵۰ تا سواله
۱۵ تا کرم ۱۵ تا تک یاخته ۱۰ تا حشره و ۱۰ تا قارچ
از ۸ تا جزوه قطور و با جزئیات کرم ۶ تاشو خونده بودم که دیدم هیچ چی یادم نیست !و برگشتم از اول همراه با تست زدن دوباره مرور کنم. قرار بود دیروز ترماتود ها رو تموم کنم که خوابم برد:(
از صبح هم هیچ چی نخوندم ... امروز باید نماتود رو تموم کنم + شیستوزوماها که از ترماتود ها مونده ...
نمیدونم تک یاخته رو چیکار کنم! سه روز نشستم مرکل خو
شستشوی مرتب مجاری تنفسی با آب یا آب نمک رقیقپرهیز از ورود مواد زائد و سمی دیگر به بدن مانند: سیگار و قلیان، حشره کش ها، مصرف غذاهای مانده یا دارای مواد نگهدارنده ، ...پرهیز از خوردن غذاهایی که باعث غلظت خون می شوند، مانند: گوشت گاو، عدس، بادمجان، میرزا قاسمی، سوسیس وکالباس، ماکارونی، قارچ، کله و پاچه و ...درمان یبوست و پرهیز از مواد یبوست آورپرهیز از کارهایی که منجر به کاهش نیروی عمومی بدن می شود، مانند : خواب ناکافی، شب زنده داری، ورزش سنگین و
به دست آوردن نتایج بهینه هنگام انجام تست نرم افزار بدون انحراف از هدف مد نظر، بسیار مهم است.
اما چطور مطمئن شویم که از راهبردی درست برای این منظور پیروی می کنیم؟ برای این منظور شما باید از قواعدی پایه ای کمک بگیرید. در اینجا هفت قاعده مشترک تست نرم افزار که به طور گسترده در صنعت نرم افزار استفاده می شود را بیان خواهیم کرد.
اصول تست نرم افزار (قسمت اول) : تست کامل ممکن نیستاصول تست نرم افزار (قسمت دوم) : خوشه بندی عیب هااصول تست نرم افزار (قسمت س
کاربرد برخی از  کانی‌ها 
انسان  در آغاز از کانی ها به همان صورت که از پوستهٔ زمین به‌دست می‌آمدند،استفاده میکرد.از برخی از کانیها که زیبا ،کمیاب واستحکام خوبی  داشتند برای آرایش وتزئین خود استفاده نمود.چون الماس، فیروزه، یاقوت کبود، زمرد، زبرجد، لعل، چشم گربه، عقیق، و دُرّ کوهی و... که کانیهایی کمیاب وقیمتی شدند. امروزه کانیها کاربرد فراوانی در صنعت دارند که کاربردهای برخی از انها در ادامه ذکر خواهد شد:
آپاتیت: کودهای شیمیایی و اسیدفسف
از سیر برای درمان گزیدگی ها، از جمله نیش عقرب و مار و انواع حشره ها می توان استفاده کرد. سیر له شده را در محل گزیدگی قرار دهید. در کشورهای عربی و هند سیر را در دهان می جوند و بعد آن را روی محل گزیدگی قرار می دهند. کمی از سیر را هم می خورند. برای ضدعفونی کردن زخم ناشی از گاز حیوانات، مقداری سیر را در آب گرم رنده کنید و بعد محل زخم را با آن بشویید. برای گزیدگیها و گازهای جدی باید به پزشک مراجعه کنید.
منبع: https://aydana.com/bite-treatment-garlic
دوست داشتم توی یه علفزار زندگی می کردم. یه خونه چوبی توی کوهستان. شبیه خونه پدربزرگ هایدیو نکته مهم ترش اینکه چند تا مرغ و خروس داشتم 
مرغ و خروس هایی که دستی خودم شده باشن 
گربه ها و سگ هایی که با مرغ ها و خروس هام دوست بودن و بهمون سر می زدن همیشه
بارون می زد 
همه جا خیس می شد 
غروب ها مرغ ها و جوجه ها رو می فرستادم توی خونه شون بخوابن
صداهای موقع خوابشون 
نصف شب ها که ناخوناشون می رفت تو چشم همدیگه و جیغشون درمیومد
صبح ها که از خواب بیدار می شد
خیلی چیزها از دور قشنگه..
یه منظره پر از گل و گیاه
یه رودخونه
یه کوه
وقتی نزدیکش میشی ممکنه هنوزم زیبا باشه اما خطرات و نکته های منفی رو هم بهتر لمس میکنی و میبینی.
یه صخره و رودخونه هر چقدر از دور پر جوش و خروش باشه و حس طراوت به آدم دست بده از نزدیک همش مواظبی که پاهات سُر نخوره و بیفتی و دنده هات بشکنه..!
توی جنگل همش نگرانی نکنه حشره ای عقربی ماری نیشت بزنه! وقتی وارد جنگل میشی در کنار زیباییش خطراتشو بیشتر میفهمی..
اما یه آدم!
آدم ها هم از دور ق
اصلاح ژنتیک حشرات برای مقابله با آفات
مدت ها است که دانشمندان صنایع کود و سموم کشاورزی در تلاش برای پیدا کردن روشهای بیولوژیکی و سازگار و همسو  با محیط زیست جهت  مدیریت پروانه های پشت الماسی است که به ‌طور گسترده‌ ای در برابر حشره‌ کش ‌ها مقاوم هستند. در تلاش برای مقابله‌ با این پروانه ، اخیرا با روش مهندسی ژنتیک پروانه ‌هایی ایجاد کردند که با انتقال ژن ‌های کشنده به نسل بعد، جمعیت این آفت را کاهش می ‌دهند. که در آزمایشهای میدانی دانشگا
اشاره به عسل در قرآن که خداوند آن را در دو آیه ذکر کرده است، نخست در سوره محمد(ص) آیه ۱۵ که خداوند در ستودن بهشت به نیکوکاران وعده داده است که در آنجا نهرهایی از عسل پاک و ناب روان است و سپس در سوره نحل که خواص شفابخش آن را یادآوری فرموده است.در آیه‌های ۶۸ و ۶۹ این سوره در مورد عسل و زنبور عسل چنین می‌فرماید: «وَأَوْحَى رَبُّکَ إِلَى النَّحْلِ أَنِ اتَّخِذِی مِنَ الْجِبَالِ بُیُوتًا وَمِنَ الشَّجَرِ وَمِمَّا یَعْرِشُونَ(نحل/۶۸)؛ ثُمَّ کُلِ
مقاله در رابطه با کود کمپوست
داشتن گیاهان سالم و زیبا نیازمند مراقبت ویژه است. این مراقبت‌ها با توجه به نوع گیاه فرق می‌کند و باید اقدامات ویژه‌ای برای هر گیاه انجام شود . انتخاب نوع خاک و کود برای گیاهان بسیار مهم است زیرا زمان ماندگاری آب , مقدار هوا به ریشه گیاه , نوع تغذیه ریشه و نفوذ حشره به ریشه به نوع خاک و کود بستگی دارد .کمپوست تجزیه‌شده و ضایعات آلی نسبتا ً پایدار ناشی از تجزیه و پوسیدگی یا کمپوست ضایعات و تجزیه بقایای گیاهی , حیوان
لاکینگ فنر گلخانه–قیمت لاکینگ فنر گلخانه شرکت گل سبز میثاق
یکی از مهمترین قطعات نصب نایلون گلخانه در روش های ساخت سازه گلخانه در نصب پوشش سازه گلخانه استفاده از قفل نایلون یا لاکینک فنر میباشد و همینطور در نصب سایه اندازه گلخانه ازکانال  لاکینگ فنر گلخانه مورد استفاده قرار میگیرد ودر نصب شید سایه انداز گلخانه جهت استحکام بروی سازه گلخانه و همچنین نصب توری ضد حشره و نصب بروی گلخانه از کانال لاکینگ فنر و یا پروفیل فیکس پلاستیک 
به اصرار خواهر کوچیکه یکم از ماسک عسل و دارچینش رو به صورتم زدم ...
صورتم بشدت میخاره و بشدت خوابم میاد ...
و یه لحضه تو خیال خودم دیدم که خوابم برده و هرچی حشره و جن و انس و لولو که شبا از کمد ها و زیر تخت میان بیرون به صورت عسلیم چسبیده ...
و صبح با یه صورت سنگین از خواب بیدار میشم و همینجور که سعی دارم بشینم متوجه میشم بالشم هم به صورتم چسبیده ...
وای نه ... (و ابرهای خیال رو از بالای سرم دور میکنم)
خیال شیرینی بود اونم به جهت عسلی بودنش ...
در ضمن کلی ب
کلیپ آموزش ساخت پروژه کاروفناوری
کلیپ آموزش ساخت ربات حشره مگس
robot fly
دوستان گرامی در کلیپ تصویری زیر روش ساخت یک نوع ربات حشره مگس با ویبره موبایل و باتری سکه ای و دیود  آموزش داده می شود.امید است از دیدن این کلیپ لذت برده و بتوانید نمونه ای بهتر از آن بسازید.
 حجم 36 مگابایت
فرمت Mp4
دانلود کنید
دانلود پروژه های رباتیک
فروشگاه آنلاین محصولات الکترونیکی کاروفناوری

برای استفاده از سایر مطالب سایت به صفحه اصلی مراجعه نمایید.
از بین بردن خال های پوست

در بیشتر افرادباافزایش سن خال های تیره رنگی بر روی پوست بخصوص درقسمت هایی که درمعرض تابش نور خورشید هستند مثل پشت دست ها و صورت ظاهر میشوند دربعضی افراد بعد از بارداری یا در آسیب هایی مثل گزیدن حشره،خراش پوست یا بریدن آن این خال ها بوجود می آید.

اگر شما دارای خال های تیره ای برروی پوست خود هستیدحتما به یک متخصص پوست ماهر مراجعه کنیدتا مطمئن شوید این خالها خطری برای شما ندارند و می توانید آنها را از بین ببرید اگ
معده زنبور عسل

این حشره با تمام کوچکی اش دو معده دارد ، شهد گلهای مکیده شده وارد معده اول می شود که بوسیله دریچه ای به معده دوم مربوط است . معده دوم عملیات گوارشی را انجام می دهد .معده اول را کیسه عسلی یا چینه دان می گویند کلیه مراحل تبدیل شهد به عسل در این معده انجام گرفته و عسل رسیده و آماده شده از طریق خرطوم زنبور به سلولهای مومی شکل ریخته می شود . کیسه عسلی به وسیله دریچه ای به معده دوم ( معده اصلی ) منتهی می شود زنبور عسل در صورت لزوم جهت تغذ
دستگاه تصفیه هوا سطح دی اکسید کربن را در خانه شما کاهش می دهد.

مصرف زیاد دی اکسید کربن می تواند باعث تنگی نفس ، سردرد ، سرگیجه ، ضعف ، از بین رفتن توانایی های ذهنی ، بی آگاهی ، حالت تهوع ، افزایش ضربان قلب و فشار خون ، عرق کردن ، خواب آلودگی ، بیماری های ریه و مرگ شود.
داشتن یک دستگاه تصفیه هوا HEPA می تواند دی اکسید کربن موجود در هوا را کاهش دهد و از عوارض جانبی تنفس دی اکسید کربن جلوگیری کند.
تنفس دی اکسید کربن ممکن است بیشتر در خانه اتفاق بیفتد
تحقیق در مورد زنبورها حشره ای که از تلاش او حیات بر می خیزد و از عناء او شفاء، حشره ای که شربت او نه تنها سکرآور نیست که ذکر آفرین است سخن از زنبور عسل است که قرآن با اصرار عجیبی بشر را به مطالعه و کشف اسرار شگفتی های نهفته در زوایای زندگی این حشره فرا می خواند در عظمت و شرافت زنبور عسل همین بس که خداوند متعال سوره ای از قران را به نام نحل نامگذاری کرده و آیاتی را به م

دسته بندی
زیست شناسی

فرمت فایل
doc

حجم فایل
57 کیلو بایت

تعداد صفحات فایل
45

مجری شبکۀ سهند (آذربایجان شرقی) ضمن بزرگداشت سعدی، حکایتی ازش میخونه که: "بیر نفر حکیمدن سوروشدی... حکیم دئدی... ". من که این حکایت رو هیچ جا ندیده‌م؛ داداش من! اگر به هر دلیلی بنا نداری گلستان رو بگیری دستت و از روش حکایت بخونی، دقیقاً به همون دلیل مجبور هم نیستی یاد و خاطرۀ سعدی رو گرامی بداری. خوشت میاد کسی بدون خوندن اشعار زبان اصلی استاد شهریار، فقط ترجمۀ اونها رو بخونه؟ مثلاً به جای اینکه بگه:
«سعدی‌نین باغ گلستانی گرک حشره قدر
آلماسی سلّه
رنگرزی سنتی فرش به سه منش اساسی انجام می‌گردد .
رنگرزیمستقیم رنگرزی بی واسطه قدیمی‌ترین راه برای رنگ کردن الیاف می‌باشد . تهیه و تنظیم رنگ ارغوانی از پوست ارغوانی و بنفش و بعضی روش‌های به کارگیری از رنگزای ایندیگو نمونه‌ای بهترین قالیشویی در مشهد از رنگرزی مستقیم هست .
رنگزایثبت کننده آغاز پشم با نمک‌های خاصی مهیا می‌گردد تا رنگزا بتواند به الیاف پشم متصل شود و رنگزایی با رنگ تقریبا اثبات به دست بیاید . نمک‌های قلع، مس، آهن و آلومینیوم
به اینجا که می‌رسم یادم میاد که از بهار خوشم نمیاد. 
حساسیت فصلی، امتحانا، امتحانا، امتحانا، و حشرات!
همه جا پر از حشره می‌شه، امسال هم که پروانه‌ها و ملخا حمله کردن و واقعا دارم عقلم رو از دست می‌دم به خاطرشون. 
دیروزتو حیاط مدرسه نمی‌تونستیم راه بریم، انگار مین‌گذاری شده بود. از دست این ملخ می‌پریدی اون ور و یه ملخ دیگه می‌پرید روت. اعصابم بهم ریخته بود فقط داشتم جیغ می‌زدم!
از اون ور من همیشه تو بهار تقریبا حساسیت دارم. با عطسه مشکلی ن
درمان بیماری های کلیوی با عسل
عسل به عنوان یک مدر در درمان ناراحتی های کلیوی سودمند است زنبور عسل حشره ای است که حاصل آن ،محصولات با ارزشی از قبیل عسل ، ژله رویال ، موم و زهر است معروف ترین محصول زنبور عسل ، همان عسلی است که از محصولات دیگر بیشتر به مصرف می رسد.ادامه مطلب درمان بیماری های کلیوی با عسل ادامه مطلب...
اکثر کشورهای عالم تنه فضای سبز رو تا طول مشخص با خمیر بردو که ترکیبی از سولفات مس و آهک و پاره ای چسب می‌باشد رنگ کردن می‌کنندفواید رنگ امیزیخودداری از زخم سرمایی در اثر اختلاف دمای شب و روزپرهیز از ترک پوستخودداری از خزه بستن تنه فضای سبزضدعفونی تنهخودداری از تکان حشره‌ها و حلزون روی تنهدر اختیار گرفتن بیماری‌های طوقهبه کارگیری از خمیر بردو خوبتر است سالی چند دفعه تکرار شود که با هزینه کم از خیلی از زیانهای احتمالی باغی دوری می نماید .م
زندگی چیست؟

زندگی چیزی نیست که لب طاقچه ی عادت از یاد من و تو برود.
زندگی؛ بعد درخت است به چشم حشره...
زندگی؛ شب پره پنجره در تاریکی است.
زندگی؛ حس غریبی است که یک مرغ مهاجر دارد.
زندگی؛ سوت قطار است که در خواب پلی می پیچد.
زندگی؛ دیدن یک باغچه از شیشه مسدود هواپیما
خبر رفتن موشک به فضا؛
لمس تنهایی ماه؛
فکر بوییدن گل در کره ای دیگر...
زندگی؛ شستن یک بشقاب است.
زندگی؛ یافتن سکه ده شاهی در جوی خیابان است.
زندگی؛ مجذور آینه است؛
زندگی؛ گل به توان
وحید درخش احمدی روز شنبه داخل گفت و گو با  ایرنا افزود: ساس از انگل های خارجی حیوانات ساکن غار (احتمالاً خفاش ها) است که در زمان غارنشینی انسان ها تکامل یافته اند و امروز به نشانی بنیادی ترین انگل های خارجی آدم درون عصر حاضر به حساب می رود. وی افزودن کرد: ساس ها در محل سکونت انسان مثل منازل، هتل ها، تشک ها، زندان ها، نظامی ساختمانی ها، بیمارستان ها و سرای سالمندان یافت می شوند. درخش احمدی بیان داشت: آنها در بریدن دیوار، کف خانه ها، اثاثیه، لاب
خواص عسل کلزا و اثرات آن روی سلامتی
در این مقاله می‌خواهیم درباره خواص عسل کلزا بحث کنیم با رویال همراه باشید.
کلزا از اعضای تیره کلمیان (تیره خردل یا کلم) بوده و دارای گل‌های زردرنگ است.
در زراعت کلزا به دلیل عدم استفاده از سموم حشره کش در زمان گلدهی، سطح
بالای کشت در منطقه و تولید انبوه گل و گرده باعث افزایش تخم گذاری ملکه در
زنبورستان شده و موجب افزایش استقبال زنبورداران بومی و مهاجر به این
زراعت است. در واقع سطح زیر کشت کلزا بستر مناسبی
هر چه هوا رو به گرمی می رود، دوباره سر و کله حشرات موجودات موذی همچون پشه، مگس،
سوسک و مورچه پیدا شده و گاهی وجود آنها در داخل خانه به قدری آزاردهنده است
که نه تنها سبب سلب آسایش افراد ساکن در آن محیط می شود بلکه برخی از آنها مانند
بید، سوسک و موریانه به لوازم و وسایل شخصی و خانه نیز آسیب می رسانند. البته برای
مبارزه با همه آنها راهکارهایی وجود دارد که اگر درست و بجا مورد استفاده قرار گیرند
دیگر اثری از این مزاحمان ریزجثه خانگی در داخل خانه با
هر چه هوا رو به گرمی می رود، دوباره سر و کله حشرات موجودات موذی همچون پشه، مگس،
سوسک و مورچه پیدا شده و گاهی وجود آنها در داخل خانه به قدری آزاردهنده است
که نه تنها سبب سلب آسایش افراد ساکن در آن محیط می شود بلکه برخی از آنها مانند
بید، سوسک و موریانه به لوازم و وسایل شخصی و خانه نیز آسیب می رسانند. البته برای
مبارزه با همه آنها راهکارهایی وجود دارد که اگر درست و بجا مورد استفاده قرار گیرند
دیگر اثری از این مزاحمان ریزجثه خانگی در داخل خانه با
کارگردان: Christopher Nolan
بازیگر(ان): Jeremy Theobald
محصول کشور: بریتانیا
داستان فیلم درباره یک مرد مضطرب و متوهم در یک آپارتمان کوچک به دنبال کشتن حشره‌ای است که به روی کف زمین حرکت می‌کند. اما آن حشرهٔ کوچک .....
توضیحات ویژه: این فیلم کوتاه سومین اثر کریستوفر نولان کارگردان مطرح سینمای جهان می باشد.

لینک دانلود 
اطلاعاتی درباره صنعت زنبورداری ایران و جهان
بیش
از یک و نیم میلیون تن عسل از حدود ۸۱ میلیون کلونی ( کندو ) در جهان به
دست می‌آید. ایران یکی از ۱۰ کشور فعال در زمینه زنبورداری، به لحاظ تعداد
کلونی زنبور عسل و تولید عسل مرغوب، در جهان است.
زنبورهای
عسل یکی از مفیدترین، مولدترین و شگفت انگیزترین مخلوقات خداوند هستند.
این حشرات کوچک از عوامل تنوع زیستی در جهان به شمار می‌روند. برخی معتقدند
بدون زنبور عسل، حیات هستی به خطر می‌افتد و زندگی در ک
روزی دهنده خدا است!!

بسم الله الرحمن الرحیم- نظریات شخصی است- درکانال فارسی خروس خوان غربی مداوم از کول برها – بعلت فقر توجیه میکند- درحالیکه خداوند منان درقران میفرماید شماها فرزندان خود را بخاطر فقر نکشید- ودجائی میفرماید این شیطان است- درشما وسوسه فقر میکند- ودر جائی میفرماید زیاده نخواهید بهمین میزان شمارا کفایت میکند وچون به پیامبر اکرم مداوم اصرار کنید ما بهانداوزه دوبرابرنیاز به شما یدهیم ودرجائی خداوندمنان الرحمن است روزی
✨مگس و عنکبوت✨
افلاطون روزی شاگردان خود را گردش علمی برد. در کوه و دشت در طبیعت سبز بهاری گشتند و از افلاطون، فلسفه وجود آموختند.
وقت استراحت مشغول خوردن، غذا شدند. مگس ای مزاحم غذا خوردن افلاطون شد و مدام بر روی غذای او می‌خواست نزدیک شود و بنشیند. افلاطون قدری از غذای خود در مقابل مگس گذاشت، مگس از آن مکید. افلاطون خواست شاگردانش به توجه مگس را زیر نظر داشته باشند. مگس بر خواسته و روی دست یکی از شاگردان که قدری زخم بود و خون داشت نشست و مشغو
گوگرد ماده فعال در انواع قارچ کش های تجاری یافت می شود. محصولاتی که حاوی ماده فعال گوگرد هستند ، باید برچسب سیگنال "احتیاط" را در برچسب خود داشته باشند .
مقدمه
گوگرد یک تماس غیر سیستمیک و قارچ کش محافظ با فعالیت اسکارشی ثانویه است. از این گیاه برای کنترل پوسیدگی ، کپک پودری لوبیا استفاده می شود .از آن نیز در دام و در محل های کشاورزی استفاده می شود .گوگرد در فرمولاسیون های مرطوب ، روان و کلوئیدی قرار می گیرد. گوگرد در سازگاری با سایر محصولات خوب
سایت میلورم شاپ ( mealwormshop.ir ) : فروش میل ورم زنده ۶۰ گرم
فروش میل ورم زنده ۶۰ گرم
میلورم زنده در اندازه عادی و با وزن ۶۰ گرم ؛ ارسال به سراسر ایران
معرفی میلورممیلورم نوزاد یک نوع حشره از راسته سوسک ها است که امروزه در دنیا بعنوان بهترین غذای پرندگان در قفس شناخته می شود در پرورش این حشره اصول بهداشتی رعایت می شود لذا از این لحاط جای نگرانی نیست.میل ورم به دو صورت زنده و خشک در سایز های متفاوت برای تغذیه پرندگان استفده می شود. محرک بلوغ و تخمگذا

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها